Vestbruk briljirao, pa sve upropastio

četvrtak, 20 april 2017 04:23     Autor:
Plejmejker Tandera je u četvrtoj četvrtini pogodio samo četiri od 18 šuteva iz igre!

Posle utakmice između Vašingtona i Atlante pažnja ljubitelja NBA lige prethodne noći je prebačena u "Tojota Centar", gde su svoj drugi meč prve runde doigravanja odigrali Hjuston i Oklahoma Siti. Gosti su vodili većim delom utakmice, ali su sve upropastili u završnih 12 minuta. Roketsi su slavili rezultatom 115:111 i tako stigli do vođstva od 2-0 u seriji.

Tanderi su sjajno otvorili utakmicu i poveli sa 20:7. Bili Donovan je odradio domaći zadatak sa svojim stručnim štabom i prilagodio igru svoje ekipe rivalu koji im je izbušio reket u prvom susretu. Prepoznatljiva igra Roketsa je zaustavljena u ovom delu meča, što je dalo rezultat. Ipak, domaći imaju jednu od najboljih klupa u NBA ligi, što se po ko zna koji put pokazalo kao izuzetno korisno. Nene Ilario i Lu Vilijams su razmrdali saigrače, pa je Hjuston nakon 12 minuta igre imao "samo" minus devet - 26:35.

Gosti su nisu padali ni u drugom kvartalu. Rasel Vestbruk je pronalazio rešenja iz centralnog pikenrola ili za sebe ili za svoje saigrače, pa je njegov tim na veliki odmor otišao sa vođstvom od šest poena - 62:68. Sjajni plejmejker Tandera je u prvom poluvremenu zabeležio 22 poena, 10 asistencija i osam skokova.

Sve je išlo na vodenicu Oklahome Siti do završna dva minuta trećeg perioda i rezultata 74:86. Rasel Vestbruk je izašao iz igre kako bi se makar na kratko odmorio, a njegovi saigrači su rivalu dozvolili da u poslednjih 12 minuta uđe sa samo tri poena minusa - 86:89. Seriju od 12:3 je sa osam poena predvodio Džejms Harden.

Dag Mekdermot je trojkom otvorio poslednji kvartal, a potom je četiri važna poena za domaće ubacio Patrik Beverli. Poput finiša prve četvrtine, u četvrtoj je razliku za Roketse napravila postava bez popularnog Bradonje. Dve trojke Erika Gordona i jedna Lua Vilijamsa odvele su njihov tima do plus tri na sedam i po minuta pre kraja meča - 99:96. Druga trojka Gordona dovela je Hjuston u prvu vođstvo na utakmici - 96:94. Tanderi su se držali do tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene i rezultata 104:104, kada je usledila serija 10:0 domaćih koja je odlučila pobednika.

Harden je predvodio svoj tim sa 35 poena (7/17FG, 18/20FT), osam asistencija i četiri skoka, ali i sedam izgubljenih lopti. Veliku pomoć sa klupe je imao od Erika Gordona i Lua Vilijamsa, koji su ubacili 22, odnosno 21 poen. Patrik Beverli je zuvršio sa 15 poena, šest skokova i četiri asistencije, uz možda i ključnu trojku kod rezultata 106.104.

Kao i obično, Rasel Vestbruk je bio najbolji igrač Tandera sa 51 poenom (17/43FG, 15/18FT), 13 asistencija, 10 skokova i četiri ukradene lopte. On je upisao svoj šesti tripl-dabl u plej of utakmicama, kao i tripl-dabl sa najviše poena u doigravanju u istoriji NBA lige. Ipak, on je prednjačio u lošoj igri svoje ekipe u drugoj polovini završnog perioda. U poslednjih 12 minuta susreta on je uzeo 18 šuteva iz igre, a ubacio je samo četiri. Veliki broj njih je bio potpuno van rezona i iz teških situacija.

Pravu podršku saigrača Vestbruk nije imao na ovoj utakmici, ukoliko se izuzme Andre Roberson. On je upisao sjajnih 12 poena, imajući u vidu njegove proseke, osam skokova i tri blokade, a tokom većeg dela utakmice je radio i sjajan posao u odbrani čuvajući Hardena. Sa po 11 poena su završili Dag Mekdermot i Viktor Oladipo, koji je tome dodao devet uhvaćenih lopti i tri asistencije. Stiven Adams je odigrao samo 27 minuta zbog problema sa ličnim grešakama, dok je Enes Kanter na terenu proveo samo sedam minuta zbog izuzetno loše igre u odbrani.

U toku noći nas očekuje i druga utakmica u seriji između Golden Stejta i Portlanda. Voriorsi će nastupiti bez Kevina Durenta, Meta Barnsa i Šona Livingstona, dok će Blejzersi biti lišeni usluga Jusufa Nurkića. Susret počinje u četiri sata i 30 minuta posle ponoći.

REZULTATI

Vašington - Atlanta 109:101 (Vol 32p, 5sk, 9asBil 31p; Gortat 14p, 10sk, 3as, 5bl - Milsap 27p, 10sk, 4as; Šruder 23p, 4sk, 6as; Hardavej Džunior 19p)

Hjuston - Oklahoma Siti 115:111 (Harden 35p, 4sk, 8as, 7il; Gordon 22p; Vilijams 21p; Beverli 15p, 6sk, 4as - Vestbruk 51p, 10sk, 13as, 4ul)