Neverovatan preokret Lebrona Džejmsa

petak, 21 april 2017 03:55     Autor:
Branilac titule je nadoknadio 25 poena minusa iz prvog poluvremena.

Lebron Džejms je još jednom pokazao svoj šampionski karakter. Ekipa Klivlenda je savladala Indijanu i u trećoj utakmici prve runde plej ofa, prvoj u Indijanapolisu. Rezultat na kraju meča je bio 119:114 u korist gostiju, ali način na koji su stigli do trijumfa će se još dugo pamtiti.

Domaći su imali plus 26 u završnici prvog poluvremena, a na veliki odmor su otišli sa 25 poena prednosti - 74:49. Ali, to im nije bilo dovoljno da bi stigli do prve pobede. Branilac titule je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje u odbrani. Lebron Džejms je preuzeo kontrolu dešavanja na terenu, a Kevin Lav i Kajri Irving su sve to gledali sa klupe u završnih 12 minuta meča.

Džejms je susret završio sa 41 poenom (14/27FG, 7/14FT), 13 skokova i 12 asistencija, te je na taj način stigao do 17. tripl-dabl učinka u plej ofu u svojoj karijeri. On je 28 poena ubacio u drugom poluvremenu, a 15 u završnih 12 minuta. Pratili su ga Irving, Lav, Džej Ar Smit i Džening Fraj sa po 13 poena, dok je poen manje upisao Kal Korver. Igrači sa klupe su odradili veliki deo posla na ovom meču, s obzirom da Irving (4/17FG) i Lav (4/12FG) nisu imali svoje veče.

Indijanu je i u trećoj utakmici predvodio Pol Džordž, ovoga puta sa 36 poena (10/28FG, 11/11FT), 15 skokova i devet asistencija. Ali, prva zvezda tima nije imala pravu podršku saigrača. Džef Tig je ubacio 15 poena, uz sedam asistencija i tri skoka, dok je Tadeus Jang upisao dabl-dabl učinak sa 11 poena i 14 uhvaćenih lopti, uz tri asistencije.

Pejsersi su u prvom poluvremenu prikazali nabolju igru u sezoni. U prva dva kvartala su ubacili po 37 poena, a u centru pažnje je bio Pol Džordž. Krilni košarkaš je u drugoj deonici isporučio rivalu 21 poen, koliko su ubacili i igrači Kavsa u ovom delu igre. Indijana je u prvih 24 minuta ubacila 10 trojki iz 17 pokušaja i bila je na dobrom putu da se vrati u ovu seriju.

Šta se dogodilo tokom pauze između dva poluvremena ostaće misterija. Kavsi su, na krilima sjajnog Lebrona Džejmsa, dobili treću deonicu sa 35:17 i u završnih 12 minuta ušli sa samo sedam poena minusa - 91:84. Govor tela domaćih košarkaša je jasno nagoveštavao ishod meča. Protok lopte u njihovoj igri nije postojao, pojedinci su držali posed po 15 sekundi i potom pronalazili teška rešenja za završetak napada, viđen je veliki broj dodavaja na dva metra u reketu, nerezonskih akcija i bežanje od odgovornosti kod gotovo svih košarkaša Pejsersa. Imaš Šampert se "zalepio" za Pola Džordža, koji je ušao u raspravu sa sudijama i tako rasipao svoju energiju...

Na kraju može da se kaže da je Klivlend sasvim zasluženo pobedio i stigao do vođstva od 3-0, odnosno na samo korak od plasmana u konferencijsko polufinale. Četvrta utakmica ova dva tima se igra u nedelju od 19 sati.

Tokom noći koja pred nama na programu su još dve utakmice doigravanja.

REZULTATI

Indijana - Klivlend 114:119 (Džordž 36p, 15sk, 9as; Tig 15p, 3sk, 7as; Jang 11p, 14sk, 3as - Džejms 41p, 13sk, 12as)