Bruka Reptorsa u Viskonsinu

petak, 21 april 2017 04:44     Autor:
Treći nosilac na Istoku je ubedljivi poražen na gostovanju Baksima.

Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka plej ofa NBA lige predstavlja ekipa Milvokija. Isečeni povredama tokom regularnog dela sezone, Baksi su igrali promenljivo, ali u prva tri meča prve runde doigravanja protiv Reptorsa oni deluju kao tim koji je zauzeo treće mesto na tabeli Istoka, a ne njihov rival. Milvoki je trećoj utakmici slavio sa ubedljivih 104:77 i tako došli do vođstva od 2-1.

Meč u "BMO Heris Bredli Centru" je bio praktično rešen već nakon prve deonice, koju su domaći dobili sa 32:12! Baksi su do poluvremena uvećali svoju prednost na 27 poena - 57:30! Zanimljivo je pomenuti da su Reptorsi u prvoj polovini susreta gotovo polovinu svojih poena postigli sa linije za slobodna bacanja (14p). Drugo poluvreme je predstavljalo formalnost, pa su oba trenera iskoristila priliku da pruže nešto veću šansu igračima koji ulaze sa klupe.

Kris Midlton je bio najbolji igrač utakmice sa 20 poena, sedam asistencija i tri skoka. Janis Adetokunbo je završio sa 19 poena, osam uhvaćenih lopti i četiri asistencije, dok je Greg Monro sa klupe doneo 16 poena, sedam skokova i tri asistencije. Najmanje loši u dresu Reptorsa su bili Delon Rajt i Kalj Lauri, koji su zabeležili po 13 poena. Demar Derozan je na terenu proveo 30 minuta sa učinkom od osam poena, bez koša iz igre (0/8FG, 8/8FT).

Četvrti meč između Reptorsa i Baksa se igra u subotu od 21 sat. Tokom noći koja je pred nama na programu je i treća utakmica serije između San Antonija i Memfisa.

REZULTATI

Indijana - Klivlend 114:119 (Džordž 36p, 15sk, 9as; Tig 15p, 3sk, 7as; Jang 11p, 14sk, 3as - Džejms 41p, 13sk, 12as)

Milvoki - Toronto 104:77 (Midlton 20p, 3sk, 7as; Adetokunbo 19p, 8sk, 4as; Monro 16p, 7sk, 3as - Rajt 13p, 6sk; Lauri 13p)