Grizlisi su se vratili u život

petak, 21 april 2017 06:10     Autor:
I treći meč u seriji je pripao domaćinu.

Memfis je uspeo da se vrati u život! Nakon dva ubedljiva poraza u "AT&T Centru", Grizlisi su savladali San Antonio u prvoj utakmici na svom terenu sa 105:94 i tako smanjili rezultat u četvrtfinalnoj seriji Zapada na 2-1.

ZAPAD Golden Stejt (1) - Portland (8) 2-0 San Antonio (2) - Memfis (7) 2-1 Hjuston (3) - OKC (6) 2-0 LA Klipers (4) - Juta (5) 1-1

Skandal koji je napravio Dejvid Fizdel nakon drugog meča kao da je ujedinio njegov tim. Grizlisi su delovali mnogo bolje na terenu, odigrali su čvrsto i spustili rivala na samo 63 poena za prve tri četvrtine i to bez povređenog Tonija Alena, njihovog najboljeg defanzivca. Fizdel je napravio prilagođavanja koja su dala dobar rezultat, a jedno od njih je bio povratak Zeka Rendolfa u startnu petorku. Postavka igre je bila jasna, cilj je bio napasti visoke igrače Spursa koji ne važe za dobre defanzivce.

Domaći su, nakon ujednačnog prvog poluvremena, susret prelomili u trećem periodu. Dobili su ga sa 31:17 i u završnih 12 minuta odigrali rutinski, sačuvali prednost i zasluženo slavili. Predvodila ih je njihova velika trojka. Majk Konli je upisao 24 poena i osam asistencija, dok su sa po 21 poenom završili Mark Gasol i Zek Rendolf. Iskusni krilni centar je svom poenterskom učinku dodao osam skokova, a Španac šest uhvaćenih lopti i tri asistencije. Zanimljivo je pomenuti i to da su domaći izuzetno dobro ispoštovali loptu, izgubivši ih samo pet tokom čitavog toka utakmice.

ISTOK Boston (1) - Čikago (8) 0-2 Klivlend (2) - Indijana (7) 3-0 Toronto (3) - Milvoki (6) 1-2 Vašington (4) - Atlanta (5) 2-0

Najbolji u poraženom timu je bio Kavai Lenard sa 18 poena. Lamrkus Oldridž je ostvario dabl-dabl učinak sa 16 poena i 11 skokova, dok je Kajl Anderson sa klupe doneo 15 poena.

Četvrta utakmica između ekipa San Antonija i Memfisa je na programu u noći između subote i nedelje od dva sata posle ponoći. Domaćin će ponovo biti Grizlisi, koji će pokušati da izjadnače rezultat i praktično se vrate na početak serije.

Naredne noći na programu su nove tri utakmice plej ofa NBA lige. Od jedan sat posle ponoći na teren će Čikago i Boston, od tri sata i 30 minuta se sastaju Oklahoma Siti i Hjuston, dok pola sata kasnije počinje meč između Jute i Los Anđeles Klipersa.

REZULTATI

Indijana - Klivlend 114:119 (Džordž 36p, 15sk, 9as; Tig 15p, 3sk, 7as; Jang 11p, 14sk, 3as - Džejms 41p, 13sk, 12as)

Milvoki - Toronto 104:77 (Midlton 20p, 3sk, 7as; Adetokunbo 19p, 8sk, 4as; Monro 16p, 7sk, 3as - Rajt 13p, 6sk; Lauri 13p)

Memfis - San Antonio 105:94 (Konli 24p, 8as; Rendolf 21p, 8sk; Gasol 21p, 6sk, 3as - Lenard 18p; Oldridž 16p, 11sk; Anderson 15p)

(foto: NBA / Twitter)