Mega zamalo šokirala Zvezdu

ponedeljak, 09 januar 2017 19:59     Autor:
Ništa od iznenađenja u Sremskoj Mitrovici.

Niko nije namučio Crvenu zvezdu mts ove sezone u ABA ligi kao Mega Leks u 17. kolu. Meč je odigran u Sremskoj Mitrovici, a pobednik je odlučen tek nakon produžetka. Slavila je gostujuća ekipa i to rezultatom 81:69.

Utisak je da su domaći mogli i do senzacije da su bolje realizovali zicere. Trebalo bi pomenuti da ni njihov rival nije bio u uobičajenom raspoloženju, što im je omogućilo da budu u egalu i situaciji da ostvare trijumf.

Na minut do kraja regularnog toka meča bilo je 63:61 za Zvezdu. Najzaslužniji za izjednačenje u nastavku je bio Ognjen Jaramaz. Prvo je odigrao sjajnu odbranu na Stefanu Joviću, a zatim je individualnom akcijom lagano položio za 63:63. Od tog trenutka oba trenera su želela da imaju napad za trijumf, pa je usledila penal završnica iako je bilo nerešeno. Na kraju je Zvezda imala poslednji napad, ali ga nije realizovala pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

U situaciji kada nijedna ekipa nije mogla da postigne koš, Ognjen Kuzmić je iz jednog pikenrola ubacio važne poene za Zvezdu. Zatim se trojkom nadovezao Marko Simonović, koji je svome timu doneo velikih plus pet. Ispostavilo se nedostižnih i pobede vrednih. Jednostavno, gosti su odigrali kako umeju i svojim rivalima su dozvolili da ubace svega dva poena u produžetku.

Najbolji kod pobednika je bio Ognjen Kuzmić sa 16 poena i devet skokova. Igrom tima je dirigovao Stefan Jović sa 11 asistencija, uz 10 poena i četiri skoka, a dvocifreni su bili još Milko Bjelica sa 12, Marko Simonović sa 11 i Dion Tompson sa 10 poena. Dobru ol raund igru je prikazao Branko Lazić. koji je meč završio sa pet poena, osam skokova i pet ukradenih lopti.

Ognjen Jaramaz je bio najefikasniji u domaćem timu sa 15 poena, dok je jedan manje ubacio Kostja Mušidi. Rade Zagorac je ostvario dabl-dabl učinak sa 10 poena i 13 skokova, ali i veoma lošom realizacijom šuta iz igre (2/10 za dva, 1/5 za tri). Sa 10 poena je susret završio i Alfa Kaba.

Crveno-beli i dalje drže prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom posle 17 kola. U narednoj rundi branilac titule će dočekati ekipu Krke. Sa druge strane, Mega se sa učinkom 5/12 nalazi u donjem delu tabele, a šansu da se pomeri ka vrhu će tražiti na gostovanju Cedeviti u 18. rundi.

Mega Leks - Crvena zvezda mts 69:81 OT1 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, 2:14)

Mega Leks: Mušidi 14, Jaramaz 15 (5as), Spasojević, Glogovac, Kaba 10, Zagorac 10 (13sk, 3as), Čančar 9, Simeunović, Novak 3, Kapetanović, Marelja 8. Trener: Dejan Milojević

Crvena zvezda mts: Volters 3 (5as), Tompson 10 (5sk), Dangubić 4, Mitrović 1 (6sk), Lazić 5 (8sk, 5ul), Dobrić 4, Simonović 11, Dženkins 5, Gudurić, Jović 10 (4sk, 11as), Kuzmić 16 (9sk), Bjelica 12. Trener: Dejan Radonjić

(foto: Mega Leks / Ivica Veselinov)