Maestralni Čović i Bolden srušili Igokeu

utorak, 10 januar 2017 18:27     Autor:
Slavlje Pantera u Aleksandrovcu.

FMP je došao do važne pobede nad Igokeom u gostima. Duelu može da se prikači epitet "lud". Razlozi su sledeći: Filip Čović (39 minuta na parketu) i Džona Bolden (40 minuta na parketu) su ubacili 61 poen od 84 Pantera; Gosti su imali prednost i od 19 poena, ali su je prokockali u drugom poluvremenu; Domaći su imali tri napada za preokret, ali nijedan nisu iskoristili. Konačan rezultat je bio 84:74.

Ubedljivo vođstvo koje je FMP stekao u prvom poluvremenu je bilo zahvaljujući šuterskom ludilu Čovića, ali i Boldena. Plejmejker gostiju je za prvih 20 minuta ubacio čak 23 poena, uz šut 6/8 sa linije 6.75 metara. Kada on ne bi imao povoljnu poziciju, loptu bio dobio Australijanac, koji nije bio ništa manje precizan. Jednostavno, njih dvojica su radila sve u napadu, dok su im saigrači obavljali ostale, "prljave" poslove.

Ali, u nastavku je Igokea uspela da nađe rešenje za ubojiti dvojac Pantera. Čović i Bolden su bili potpuno neutralisani, dok ostali kao da su bili iznenađeni slobodom u napadu koju su iznenada dobili. Malo-pomalo i domaći su postepeno topili zaotatak od 19 poena. Sa 67:48, oni su prišli na 69:67. Od tog trenutka, nervoza kod igrača Dragana Bajića je bila primetna. Počeli su da srljaju, da uzimaju ishitrene šuteve u padu ili preko ruke. Nijednu šansu nisu iskoristili, što je ekipa iz predgrađa Beograda umela da kazni. Pomalo neočekivano, trojkom je prelomio Stefan Lazarević, a gde je on stao, nastavili su Bolden i Čović. Slavlje FMP-a je moglo da počne.

Čović je na kraju duel završio sa 36 poena, a imao je i pet asistencija (indeks korisnosti 42). Bolden je ubacio 25, uz 10 skokova. Lazarević je učestvovao sa sedam poena i osam uhvaćenih lopti. U poraženom timu se istakao Danilo Šibalić sa 17 poena i sedam skokova. Nikola Pešaković je postigao 14 poena, a Džejms Robinson 10.

FMP u narednom kolu čeka još jedan važan duel za opstanak u ABA ligi. U Železnik će gost biti Mornar. Igokea će otputovati u Podgoricu, na megdan Budućnosti VOLI.

Igokea - FMP 74:84 (22:27, 11:19, 27:23, 14:15)

Dvorana: "Laktaši"; Gledalaca: 800; Sudije: Pukl, Juras, Koljenšić

Igokea: Pašajlić 7, Mićović 6 (4sk), Talić, Šibalić 17 (7sk), Robinson 10, Pešaković 14, Milošević 1, Albijanić 9 (4sk), Radivojević 6 (4sk), Mahkovic 2, Fortenberi, Rikić 2. Trener: Dragan Bajić

FMP: Radanov, Čović 36 (5as, 4il), Davidovac 6 (7sk), Apić 8, Lazarević 7 (8sk), Bursać 2 (4sk), Šešlija, Kutlešić, Žižić, Ljubičić, Bolden 25 (10sk). Trener: Branko Maksimović

(foto: Igokea / Nenad Vuruna)