Borac sve jači

subota, 18 mart 2017 08:39     Autor:
Tim iz Čačka se pojačao u reketu.

Borac iz Čačka je u neverovatnoj seriji pobeda, čak 13 u nizu u elitnom srpskom košarkaškom takmičenju i grabi ka Superligi. Da su ambicije Čačana velike pokazuje i to što se ne zadovoljavaju učinjenim već stvaraju konkurentniji tim za izazove koji ih čekaju.

Novo pojačanje Borca je centar Milan Milovanović (26, 207) koji u Čačak stiže iz Slovačke. Milovanović će priliku da debituje imati u subotnjem meču protiv Konstantina, tima za koji je nastupao prošle sezone u Superligi.

Milovanović je seniorsku karijeru započeo u dresu Radničkog FMP-a iz kog je otišao u Crvenu zvezdu. Igrao je još za Vojvodinu Srbijagas, Mega Vizuru i bugarski Balkan iz Botevgrada iz koga je i došao u niški Konstantin za utakmice u Superligi. Ovu sezonu je započeo u rumunskom Feniksu iz Galacija, a drugi deo sezone je proveo u Slovačkoj, u ekipi Prievidze.

Ovog vikenda su na programu utakmice 21. kola Mocart Košarkaške lige Srbije, a u petak su već odigrana dva meča. Metalac je na gostovanju savladao ekipu Smedereva rezultatom 89:82. Brano Đukanović je do vrha napunio mrežicu Smederevaca i sa 33 poena predvodio svoj tim do pobede. U Beogradu je pred svojim nvijačima Beovuk slavio protiv ekipe Mladosti iz Zemuna rezultatom 73:64. Beovuk je do pobede došao nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu, posle prvih 20 minuta zaostajao je 13 poena za ekipom iz Zemuna. Filip Zekavičić je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 20  poena, a još jedan "dabl-dabl" učinak ostvario je Stefan Fundić koji je meč završio sa 14 poena i 13 skokova.