Knindža rešetao po Čačku

utorak, 09 maj 2017 20:27     Autor:
Dvorana kraj Morave dočekala je aktuelnog šampiona.

U prelepom ambijentu potpuno ispunjene "Hale kraj Morave", košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su svoj pobednički niz u Mozzart Superligi Srbije. Dugo je čačanska publika čekala priliku za jedan ovakav spektakl i može se reći da su položili odličnom ocenom. Ambijent na tribinama sigurno je uticao i na ogromnu motivaciju domaćeg sastava, koja ipak nije mogla da se odupre aktuelnom šampionu, predvođenu večeras fenomenalnim Ognjenom Dobrićem, rođenim Kninjaninom. Posle 40 minuta lepe i kvalitetne partije, Crvena zvezda mts je savladala čačanski Borac sa 85:65.

Na krilima sjajne publike, domaća ekipa je prvi period igre rešila u svoju korist, rezultatom 21:19. Usledila je mnogo angažovanija igra aktuelnog šampiona. Odbrana je zaličila na onu koju su puleni Dejana Radonjića prikazivali u većem delu sezone te je domaćoj ekipi dopustila svega pet poena (jedan ubačaj iz igre) za nepunih osam odigranih minuta.

U tom periodu napadački su se istakli Stefan Jović i Ognjen Dobrić pa su Beograđani stigli i do dvocifrenog viška. Do kraja poluvremena Borac je uspeo da umanji deficit te se na veliki odmor otišlo sa 40:33 u korist Zvezde.

Odlično šutersko raspoloženje domaće ekipe održavalo ih je na minimalnom zaostatku u većem delu trećeg kvartala. Međutim, Zvezda je lako nalazila rešenje za zonsku odbranu gostiju, koju su pokazali u prvih par minuta tog dela igre. Raspoloženom dvojicu Jović - Dobrić, pridrućio se i Dion Tompson, koji je za nepunih 10 minuta igre ubacio 12 poena. Sve ukupno dovoljno da gosti iz Beograda u poslednju deonicu uđu sa 11 poena kapitala - 65:54.

Ako je dileme oko pobednika uopšte i bilo, razrešio ju je fantastični Dobrić, serijom od pet uzastopnih poena na isteku trećeg minuta poslednjeg perioda, kada je svoj tim doveo do prednosti 72:57. Ostatak meča protekao je u rutinskom odrađivanju posla, gde je prednost šampiona rasla za konačnih 85:65.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Ognjen Dobrić, koji je meč završio sa 20 poena, uz osam skokova i samo jedan promašaj iz igre. U drugoj partiji nakon povratka od povrede Stefan Jović je podsetio na najbolja izdanja sa početka ove kalendarske godine. Utakmicu je okončao sa 11 poena, šest asistencija te po tri skoka i ukradene lopte. Dvocifren košgeterski učinak imali su i Dion Tompson (12 poena), kao i Nemanja Dangubić i Marko Gudurić sa po 10 poena. U četi Raška Bojića istakao se Aleksandar Todorović sa 19 poena, a pored njega dvocifren broj poena postigao je i Marko Marinović (10 poena).

U narednoj rundi takmičenja, sedmoj po redu, Crvena zvezda će pokušati da sačuva stoodstotan učinak i lidersku poziciju u susretu sa Dinamikom, dok će Borac pojuriti i treću pobedu na gostovanju u Železniku.

Borac - Crvena zvezda mts 65:85 (21:19, 12:21, 21:25, 11:20)

Dvorana: "Hala kraj Morave"; Gledalaca: 2500; Sudije: Glišić, Nešković, Arsenijević

Borac: Čarapić, Mitrović 3, Popović, Milovanović 7, Radonjić 9, A. Todorović 19 (6sk), Radović, Mićić 4, Đoković 4, Gavrilović, N. Todorović 9 (6sk), Marinović 10. Trener: Raško Bojić

Crvena zvezda mts: Tompson 12, Dangubić 10, Mitrović 8, Simanić, Dobrić 20 (8sk), Simonović 5, Rakićević, Dženkins 2, Gudurić 10 (7sk), Jović 11 (6as), Kuzmić 7 (6sk), Bjelica. Trener: Dejan Radonjić

(foto: MN press)