Radičević i Betis ne staju

ponedeljak, 09 januar 2017 23:21     Autor:
Ekipa iz Sevilje je vezala tri pobede prvi put posle dve godine.

Poslednji put kada je ekipa Real Betisa, do prethodnog vikenda, upisala tri trijumfa u nizu u Endesa ligi bio je februar 2015. godine. Nakon Real Madrida i Bilbao Basketa, ekipa iz Sevilje je u 16. kolu domaćeg šampiona savladala Unikahu rezultatom 76:68 i tako stigla na korak od plej of zone.

Nikola Radičević je ponovo bio jedan od najzaslužnijih za trijumf. Mladi Čačanin je meč završio sa 11 poena i po tri skoka i asistencije, uz šut iz igre 4/9. Strahinja Milošević je na terenu proveo 16 minuta sa učinkom od dva poena (1/3 za dva) i četiri skoka. Za goste iz Malage nije nastupio Dejan Musli, dok je Nemanja Nedović susret završio sa 12 poena (2/2 za dva, 2/8 za tri, 2/2 za jedan) za 22 minuta igre.

Još dvojica srpskih košarkaša su ostvarila sjajne učinke, ali su njihovi timovi izgubili. Stevan Jelovac je bio najbolji igrač Saragose u porazu na gostovanju Estudijantesu rezultatom 94:78. On je ubacio 21 poen (6/10 za dva, 2/4 za tri, 3/3 za jedan), uz dva skoka. Fuenlabrada je poražena na svom parketu od Baskonije rezultatom 77:69, a jedina svetla tačka kod domaćih bio je Ivan Paunić. Iskusni bek je upisao 19 poena (6/12 za dva, 0/1 za tri, 7/7 za jedan) za nešto više od 34 minuta igre.

Iz ostalih utakmica bi trebalo pomenuti da je Andora namučila Real Madrid. Kraljevi su pobedili na svom terenu sa 96:92, ali tek posle produžetka. Na taj način Real je zadržao prvo mesto na tabeli, gde mu društvo pravi Barselona. Oba tima imaju skor 12/3. Na začelju je Manresa sa samo dve pobede.

Utakmice 17. kola se igraju 15. januara.

REZULTATI 16. KOLA
Bilbao Basket - Gran Kanarija 68:62 (Todorović 2p)
Barselona - Obradoiro 100:76 (Peno 1as)
Estudijantes - Saragosa 94:78 (Jelovac 21p, 2sk)
Mursija - Valensija 75:78
Fuenlabrada - Baskonija 69:77 (Paunić 19p, 2ul)
Real Betis - Unikaha 76:68 (Radičević 11p, 3sk, 3as; Milošević 2p, 4sk - Nedović 12p; Musli nije ulazio u igru)
Real Madrid - Andora 96:92 OT1 (Stević 8p, 6sk, 2as)
Manresa - Tenerife 74:79 (Cvetković 10p; Aranitović -)