Bajern je savladao Bamberg

nedelja, 19 mart 2017 22:24     Autor:
Derbi meč 27. kola pripao je timu Aleksandra Đorđevića.

Veliki derbi nemačke košarke odigran je u nedelju u Minhenu. Nije viđena napadačka i atraktivna igra, ali borbesnosti nije izostalo. Košarkaši Bajerna savladali su Brose Bamberg rezultatom 67:59 i tako im se primakli na jednu pobedu zaostatka u borbi za drugu poziciju na tabeli.

Bajern je sjajnom odbranom sveo goste na najmanji broj poena u sezoni, a "granitna" odbrana viđena je, pre svega, u drugoj i trećoj deonici kada su Bavarci primili svega 21 poen. U poslednju četvrtinu domaći su ušli sa 12 poena prednosti i nisu dozvolili evroligaškom protivniku da ih sustigne.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nik Džonson sa 12 poena, sa 11, uz tri skoka, je završio Vladimir Lučić (1/1 za dva, 3/4 za tri), dok se Majk Cirbes zaustavio na 10 poena i sedam uhvaćenih lopti. Na drugoj strani su bila, takođe, tri dvocifrena igrača. Nikos Zizis je postigao 13 poena, dok su po 10 imali Daniel Tajs i Džerel Meknil.

Košarkaši Ulma nastavili su neverovatnu seriju od 25 pobeda savladavši na svom parketu Albu rezultatom 82:76. Pobednike je predvodio Rejmar Morgan sa 18 poena, devet skokova i tri asistencije, dok se sa druge strane istakao Elmedin Kikanović sa 25 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Njegov kolega Dragan Milosavljević imao je osam poena (1/4 za dva, 1/4 za tri, 3/4 za jedan), ali i devet asistencija.

Rekord nemačke BBL lige po broju poena u jednom poluvremenu postavili su timovi Bremerhafena i Bona. U fantastičnoj utakmici odigranoj u gradu na obali Severnog mora viđen je čak 121 poen u prvih 20 minuta (61:60). Do kraja meča Bremerhafen je zadržao prednost i slavio sa 113:103. Obe ekipe imale su svoju rafalnu paljbu pa je tako postignuto 28 trojki iz 47 pokušaja.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džordan Hjuls. Omaleni Amerikanac je nakon prošlog kola, kada je postigao 30 poena, ponovo bio sjajan i ubacio 28 (6/7 za tri). Uz njega su se istakli Ajvan Eliot sa 17 i Harper Kemp sa 15 poena. Na drugoj strani 28 pogena je imao Džoš Mejo, dok su 18, odnosno 15 upisali Ojarš Silinš i Kenet Horton.

Mečevi 27. kola na programu su tokom narednog vikenda.