Strašno ludilo u Izmiru, Micić i Tofaš u plej ofu!

subota, 13 maj 2017 17:34     Autor:
Velika pobeda tima iz Burse!

Borbu za poslednje mesto u plej ofu Superlige Turske u Izmiru su vodili Pinar Karšijaka i Tofaš, a izborili su ga gosti tako što su slavili posle dva produžetka. Gostujući tim je imao hendikep situaciju u kojoj je morao da slavi sa bar šest poena razlike kako bi se plasirao u doigravanje i sa baš toliko je na kraju slavio! Konačan rezultat je bio 88:82. U prvom delu sezone Tofaš je izgubio sa istom razlikom, ali je na kraju odlučila bolja koš razlika.

Gosti su u regularnom delu meča mali i 10 poena prednosti, ali su se domaći vratili i učinili ono što nisu želeli - izjednačili su i to preko Majkla Grina koji je u dva minuta vezao sedam poena. Posle 40 minuta igre na semaforu je pisalo 64:64.

Naime, viđena je nesvakidanšnja situacija, jer je Tofaš po svaku cenu želeo nerešeni rezultat kako bi pokušao da se preko produžetka domogne pobede željenom razlikom. Zato se u finišu meča igrala penal završnica u kojoj je moralo da se dogovara da li će se pogađati. Grin je bio precizan za izjednačenje (što je možda bila greška), dok je Sami Mehija svoje penale namerno promašio pa se ušlo u dodatnih pet minuta. Istu stvar je uradio i Vasilije Micić u završnici prvog produžetka i zatim se ušlo u drugi (72:72). Kalkulacija se na kraju isplatila igračima Tofaša, jer se preko Mehije, koji je pogodio na tri sekunde pre kraja, plasirao u plej of!

Junak Tofaša, Sami Mehija, i statistički je bio igrač utakmice. Ubacio je 23 poena, uz sedam skokova. Sličan učinak je imao i veteran Kaja Peker, koji je zabeležio 21 poen i devet uhvaćenih lopti, ali je imao i čak sedam izgubljenih. Kris Kouplend je postigao 17 poena, a Vasilije Micić 13, uz devet asistencija. Majkl Grin je duel završio sa 22 poena i četiri dodavanja, dok je Mateuš Ponitka učestvovao sa 20 poena i sedam skokova. Muhamed Bajgul je "flertovao" sa tripl-dabl učinkom. Zabeležio je 16 poena, osam uhvaćenih lopti i devet asistencija.

U plej ofu Tofaš će imati nemogući zadatak, jer će se kao osmoplasirani suprotstaviti vodećem Fenerbahčeu.

(foto: Tofas Spor)