Venecija na pobedu od titule

nedelja, 18 jun 2017 21:44     Autor:
Gosti su odigrali veoma loše u završnih 10 minuta.

Trentino je propustio veliku priliku da dođe do brejka i meč lopte na domaćem terenu u finalu Prvenstva Italije. Venecija je zaostajala u većem delu meča čiji je bila domaćin, ali su njeni igrači pronašli energiju u poslednjem kvartalu, dobili su ga sa 21:11 i stigli do trijumfa rezultatom 65:63. Drugi nosilac sada vodi sa 3-2 i nalazi se na pobedu od osvajanja titule, treće u istoriji i prve posle 74 godine pauze!

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Markiz Hejns sa 13 poena, dok je sa dva poena manje meč završio Tajrus Mekgi. Zanimljivo je pomenuti da je Mekgi na terenu proveo samo 13 minuta. Goste su predvodili Dastin Hog sa 17 poena i pet skokova, odnosno Eron Kraft sa 16 poena, osam uhvaćenih lopti i pet asistencija.

Šesti meč finalne serije na programu je 20. juna od 21 sat i 15 minuta. Domaćin će biti ekipa Trentina.

(foto: Legabasket)