Partizan bio na korak od čuda

četvrtak, 18 oktobar 2012 22:55     Autor:
Crno-beli su propustili lepu priliku da skinu veliki skalp.

Uprkos porazu, košarkaši Partizana mt:s mogu da budu zadovoljni nakon sjajne igre u duelu sa jednim od najjačih timova Evrope. "Deca" u crno-belom su tek nakon produžetka izgubila od CSKA 71:76. Ispostavilo se da Evroliga nije pogrešila kada je ovoj utakmici dodelila epitet meča nedelje. Viđeno je sve, od igračkih minijatura, do uzbudljive završnice i šuteva za pobedu...

Nakon nesportskog faula koji je sviran Lučiću, CSKA je preko Hrijape poveo. Odmah zatim je usledila nova izgubljena lopta, što zakucavanjem kažnjava Soni Vims. Bogdan Bogdanović probija led za crno-bele na isteku drugog minuta, a potom trojkom Vestermana domaćin vodi - 5:4. Dugogodišnji zaštitni znak Partizana ponovo je viđen na delu. Jakom odbranom, sa dosta ukradenih lopti izabranici trenera Vujoševića dolaze u situaciju da kontrolišu igru, pa novom trojkom talentovanog Francuza stižu do 11:4. Gosti u tim momentima šest minuta nisu postigli poene, ali se stiče utisak da veliki broj oduzetih lopti nije materijalizovan kroz tranziciju i lake koševe od strane domaćina.

Partizan mt:s - CSKA, GALERIJA.

Uvrede za TeodosićaNavijači Partizana su pred početak i u toku same utakmice u nekoliko navrata uputili niz više nego neprimerenih uvreda na račun reprezentativca Srbije, Miloša Teodosića.Mesina je izmenio gotovo čitavu petorku. Bogdanović je dobro iskontrolisao Teodosića, a ulazak Arona Džeksona je uneo promenu u igru "armije", pa su serijom 10:2 u poslednja dva minuta prvog perioda stigli do vođstva - 13:14.

Zoran Erceg je svojom drugom trojkom otvorio novu četvrtinu, a košem Vimsa CSKA je došao do šest poena viška 13:19. Partizan se brzo vraća zahvaljujući dobroj roli Davisa Bertansa - 20:22. Međutim, sledi trojka Vimsa, tehnička greška Vujoševića i gosti su na dvocifrenoj razlici - 20:31. Uspešno su je održali do odlaska na poluvreme - 31:39, uz sjajnu igru Ercega i Vimsa.

Navijači su prepoznali da je početak drugog poluvremena ključan za ostanak u meču njihovih ljubimaca. Podrška nije izostala, a trojkom Bogdanovića Partizan prilazi na minus pet u finišu treće deonice - 42:47. Mladi bek je promašio dva otvorena šuta iza linije 6.75 kojima je mogao dodatno da smanji zaostatak svoga tima, ali sa linije slobodnih bacanja mu to polazi za rukom, pa se u odlučujućih 10 minuta ulazi rezultatom 46:49.

Svi u hali su bili na nogama kada je Leo Vesterman pogodio trojku za vođstvo 55:53. Trener Moskovljana je bio prinuđen da zatraži minut odmora. I nakon pauze crno-beli dobro brane svoj koš. Uspeli su da zaustave dva vezana napada gostiju, ali tada na scenu stupa neiskustvo. Dve izgubljene lopte Vims pretvara u poene - 55:57. Izjednačio je Bogdanović, a Bertans trojkom doneo prednost 60:57. Ostalo je dva minuta do kraja, Teodosić je vratio trojku, da bi Krstić sa linije slobodnih bacanja doneo prednost ekipi Etorea Mesine. Bogdanović sa penala poravnava i potom sjajnom odbranom tera Teodosića na ličnu grešku i svom timu obezbeđuje napad za trijumf. Mladi bek je dobio priliku da reši utakmicu, ali je njegov šut završio na obruču i otišlo se u produžetak.

Imali su igrači domaćeg tima svoju šansu i u dodatnih pet minuta. Vodili su 69:65 dva minuta pre isteka vremena za igru, ali su Vims i Teodosić inicirali seriju 9:0 koja je donela trijumf njihovom timu.

Igrač meča je Soni Vims koji je upisao 30 poena. Pratio ga je Miloš Teodosić sa 12 koševa. Osim njih dvojice, u redovima pobednika nije bilo igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Najbolji u Partizanu bio je Bogdan Bogdanović sa 16 poena, šest skokova i tri ukradene lopte, a dobar posao je uradio i Dejan Musli koji je završio sa osam poena i 10 uhvaćenih lopti, ali je uspeo da natera Nenada Krstića da izgubi čak osam lopti. Jedan od najboljih centara Evrolige ja završio sa devet poena i pet uhvaćenih lopti. Vladimir Micov je zabeležio četiri skoka za 16 minuta, dok je Erceg završio sa devet poena i šest skokova.

Nakon velikih muka u prva dva kola, CSKA ima stopostotan učinak, dok su crno-beli upisali dva neuspeha. U trećem kolu Moskovljani dočekuju Bamberg, a Partizan putuje u Viljnus.

Partizan mt:s - CSKA 71:76 OT (13:14, 18:25, 15:10, 16:13, 9:14)

Dvorana: "Pionir"; Gledalaca: 7.000; Sudije: Huan Karlos Arteaga (Španija), Fernando Roča (Portugal) i Joanis Fufis (Grčka)

Partizan mt:s: Milutinov, Vesterman 15 (4as, 7il), Lučić 8, Milosavljević 2, Bogdanović 16 (6sk, 3ul), Gagić 1, Musli 8 (10sk, 4ul), Čakarević 2, Đekić, Gordon 8 (4sk, 4il), Anđušić, Bertans 11. Trener: Duško Vujošević

CSKA: Teodosić 12 (4ul, 3il), Micov (4sk), Džekson 5 (3sk, 3il), Sokolov, Krstić 9 (5sk, 8il), Vims 30 (3sk, 3ul), Erceg 9 (6sk), Voroncevič 3, Nikolas 2, Kaun, Hrijapa 6 (8sk, 3as, 3ul, 4il), Ponkrašov. Trener: Etore Mesina