U20: Marinković napunio koš Italijana

Aco LazarevićSubota, 15 Juli 2017 22:16 Facebook Facebook Google Pinterest

Mladi bek je briljirao u prvoj utakmici na Evrobasketu.

Reprezentacija Srbije je pobedom startovala na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina koje je u subotu startovalo na Kritu. Orlići su u prvom kolu D grupe savladali vršnjake iz Italije rezultatom 77:69. Izabranici Vladimira Đokića su kontrolisali dešavanja na terenu tokom svih 40 minuta, ali su malim opuštanjem u finišu susreta dozvolili rivalu da izbori častan poraz.

Meč je obeležio Vanja Marinković, koji je za 26 minuta igre upisao 30 poena (5/7 za dva, 6/9 za tri, 2/3 za jedan) i uhvatio šest skokova. Mladi bek je brljirao u prvom poluvremenu, kada je zabeležio 22 poena. Ispratio ga je Boriša Simanić sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 12 uhvaćenih lopti. Kod Azura se istakao Dejvid Olbrajt Okeke sa 20 poena, sedam skokova i tri blokade.

U drugom kolu Evropskog prvenstva selekciju Srbije očekuje duel sa Slovenijom. Ta utakmica je na programu u nedelju, 16. jula, od 15 sati i 45 minuta. Junaki su u prvom kolu poraženi od Španije sa ubedljivih 91:59.

Italija - Srbija 69:77 (12:19, 19:26, 21:21, 17:11)

Italija: Karoti 4, Da Kampo 2, La Tore 6, Sgorbati, Moreti 12, Timperi 10 (5sk), Bolpin 2, Mezanote 3 (5sk), Tote 7, Okeke 20 (7sk, 3bl), Katapan, Oksilia 3.

Srbija: Peno 5, Kapetanović 3, Glišić 10 (5sk), Jovanović, Marinković 30 (6sk), Tanasković 4 (8sk), Đorđević, Simanić 13 (12sk), Kenić, Stepanović 2, Musić 3, Rakočević 7 (8sk).

(foto: FIBA)